Byznes plan

Co by tak zapełnić chwilowo wyimaginowaną lukę czytelniczą podzielę się może dwoma pomysłami na opływanie mlekiem i miodem. Oczywiście - pierwszym jest usadowienie się w wannie z dużą ilością mleka i miodu. Drugi za to jest niepomiernie ciekawszy.

Pomysł zrodził się podczas którejś z dyskusji o żurbach, dusimyszach, wombatach-cztery-wiosny, niewidzialny bobrach i innych takich. Otóż, mes cheurs, wszyscy słyszeliśmy o wartościach. To popularne w prasie. Abstrahując - wartości można mieć różne, istnieje jednak pewien podstawowy kanon stosowany dość powszechnie.

Tutaj idealnie wpasowuje się byznes plan. Second hand z wartościami. Przecie kampania marketingowa nie wymaga nawet wysiłku: "lekko przechodzoną cnotę tanio sprzedam", "honor z drugiej ręki po przystępnych cenach", "przyzwoitość jak nowa". Biorąc pod uwagę pewną niemierzalność podmiotu sprzedaży sklep internetowy jest jak znalazł. Oczywiście, towar zawsze należy dostarczyć, stąd też pomysły na np. godność w czopkach, czy też honor drukowany na papierze toaletowym. Mnogość zastosowań i pomysłów jest po prostu niezliczona...

...a w którymś z kolejnych odcinków wyjaśnienie dlaczego się nie udało.

3 komentarze:

 1. Hmmm, jesli bys sie zdecydowal zalozyc taki sklep, to bym kupil:
  - szczypte sumienia, chcialbym kiedys sprobowac co to takiego
  - dwie garsci spokojnego i dlugiego snu
  - cztery ziarnka slusznego gniewu
  - 2 porcje godnosci i poczucia wlasnej wartosci (towar lekko zdeficytowial)

  Tylko trzeba przyznac ze czopki jako forma podawania godnosci nie jest najbardziej trafionym pomyslem ;P

  Pozdrowka i czekam na kontynuacje watku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm, co ja bym chciała? Krztynę albo i dwie Twojego zapału z czasów studiowania. Egzamin w sobotę, nawet własnych (cyfrowych) notatek nie chce mi się zajrzeć, a co dopiero je ogarniać. Poperoszę raz lub dwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą ;] wtedy nie będzie trzeba mieć wartości po kimś

  OdpowiedzUsuń